Kezdőlap Foci-vb hírek Ronaldo kamutizenegyesének is köszönhetően nyert Portugália

Ronaldo kamutizenegyesének is köszönhetően nyert Portugália

141
0
Cristiano Ronaldo - Fotó: Maciej Rogowski Photo/Shutterstock.com

Győzelemmel kezdték vb-szereplésüket a luzitánok. A gólnélküli első félidő után, a másodikban többször is remegett a háló.

A meccs 65. percében Ronaldo tört be a tizenhatoson belül, elméletileg érintkezett egy ghánai játékossal, a játékvezető meg nem habozott, megadta a lehetőséget a portugál játékosnak, hogy már az első mérkőzésen újabb rekordot állítson fel. Ő lett az első olyan játékos aki öt világbajnokságon is betalált. Gratulálunk Kriszti.

Az afrikaiak nem ijedtek meg a történtektől, s rövid időn belül sikerült egyenlíteniük Andre Ayew találatának köszönhetően. A ghánai gólszerző lecserélése után viszont jött a pofon, ugyanis előbb Joao Felix, majd Leao is betalált, így 3-1-es előnnyel várhatták az utolsó 10 percet a portugálok.

A meccs 89. percében Ghána újabb gólt szerzett, szerzője Bukari volt, s mikor már majdnem mindenki elkönyvelte a portugál sikert, akkor a ghánaiak még bíztak a sikerükben, és láss csodát, majdnem összejött nekik. A végeredmény viszont maradt 3-2 Portugáliának.

November 28-án a portugálok Uruguay ellen lépnek pályára, míg Ghána a dél-koreai válogatott ellen küzd a H-csoport második körében.

Portugália 3 – 2 Ghána (félidőben: 0-0)

Gólszerzők: C. Ronaldo (65. perc, büntetőből), Joao Felix (78. perc), Leao (80. perc), illetve A. Ayew (73. perc), Bukari (89. perc)